Популярне

На Херсонщині всі любимівські городи засаджені найдорожчими у світі спеціями

У Любимівці, селі на Херсонщині, на городах майже не видно картоплі, огірків та томатів, як це було раніше. Тепер тут нова "мода" – вирощують більш прибутковий за звичайну городину шафрановий крокус.

Любимівці прагнуть заробити на вирощуванні найдорожчої у світі спеції. Як передає Експрес, цим селяни намагаються врятуватися від безгрошів’я. Один з перших, хто почав вирощувати екзотичну рослину, Олег Демченко у інтерв’ю виданню зізнався, що стільки не заробиш, приміром, на картоплі. На 5 сотках він зібрав 250 грамів. Грам – це п’ять доларів, якщо продавати в Україні. В цілому, десь тридцять, а то й шістдесят тисяч гривень за сезон. Він з дружиною збирав врожай восени – червоні приймочки. Цілком посильна робота для двох. Цибульки саджають у червні-липні, восени – квітнуть. Чим швидше збереш та посушиш, тим якісніше, звідси й ціна.
Щодо садового матеріалу, то кілограм коштує чотири-п’ять євро, проте, себе виправдовує – рослина посухостійка, невибаглива, запевняє Демченко. За перший сезон він з одного гектару мав чотири кілограми, тепер до шістнадцяти. А кілограм дають від тисячу п’ятсот до двох тисяч п’ятсот євро.
expres.ua

Петро Олійник
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією