Популярне

Від побиття помер Олександр Цюха з Тернопільщини

Справу учасника АТО Олександра Цюха з Лановеччини, який помер після побиття, передали до Хмельницького апеляційного суду.

Трагічна історія учасника АТО Олександра Цюха з Лановеччини вражає до глибини душі. За смертельне побиття чоловіка дотепер ніхто не покараний.

Одного червневого дня 2017-го четверо негідників по-звірячому побили його на автобусній зупинці лише через те, що… захистив дівчину. Переламаний череп, забій мозку, численні гематоми і крововиливи — з такими важкими травмами чоловік потрапив до лікарні. Два тижні був у комі, переніс складні операції, дивом вижив. Тривалий час лікувався, однак здоров’я так і не відновив — скаржився на погане самопочуття. 5 лютого цього року одружився з коханою Тетяною — саме тією дівчиною, яку захистив два роки тому. Подружжя очікувало народження дитинки. Проте їхнє щастя несподівано обірвалося — 22 лютого Олександр раптово помер… Йому було лише 32 роки.

«Гуманний» Лановецький районний суд закрив очі на правду і звільнив (!) від покарання нападників, а по суті — вбивць. За побиття Олександра судили чотирьох мешканців Ланівців — Михайла Гінду, Миколу Загаєвського, Віталія Замойського і Вадима Скакуна. Суд першої інстанції призначив трьом підсудним покарання у вигляді обмеження волі (роботи у виправному центрі) на три роки, а четвертому — на чотири роки, проте відразу ж застосував до усіх Закон України «Про амністію 2016 року», оскільки у них є неповнолітні діти. Нині справа — у Хмельницькому апеляційному суді.

Олександр Цюх мешкав у селі Татаринці Лановецького району. Більше року воював на Донбасі, тричі горів у танку, отримав контузію. Бог беріг його — він повернувся додому, мав багато планів, але… Уже п’ять місяців він лежить у могилі, а його дитя, яке тільки невдовзі народиться так і не знатиме свого батька… Вкрай важко згорьованій вдові, боляче батькам і його рідним. Старший брат Олександра і його шваґро теж воювали на Сході у час запеклих боїв. Пройшовши пекло на фронті, вони змушені на мирній території «воювати» з безкарністю і несправедливістю.

Потерпіла сторона обурена м’яким вироком Лановецького районного суду, тому оскаржила його в апеляції. На 8 липня у Хмельницькому апеляційному суді був призначений розгляд справи, проте слухання перенесли. Обвинувачувані та їхні адвокати не прибули на засідання, надіславши клопотання з проханням про перенесення. Це був наче черговий плювок у бік батька і побратимів Олександра, які приїхали до суду. Прийшли підтримати родину Олександра й учасники АТО з Хмельницького. Журналістка «НОВОЇ…» теж побувала на засіданні по цій резонансній справі.

— На сайті Хмельницького апеляційного суду вказано, що засідання по нашій справі призначене на 8 липня, проте повістку нам не надіслали. Лише в суботу (вихідний день!) зателефонували з суду і радили не їхати, оскільки надійшли якісь клопотання. Змісту клопотань ми не знали, тому вирішили все одно їхати, щоб без нашої присутности не вирішили щось важливе, — сказав після засідання батько померлого учасника АТО Василь Петрович Цюх. — Це очевидне затягування справи… Наступне засідання призначили аж на вересень. Засуджені сподіваються, що все так їм і минеться. Вони навіть дня не сиділи в СІЗО — були під домашнім арештом. А нині ходять містом… Я з ними не зустрічався. Якби підійшли, перепросили, може, хоч на серці трохи полегшало б. А так болить. Нестерпно…

— Скільки можна затягувати справу? У Ланівцях була волокита, підсудних оправдали. Як таке може бути?! Вирок вважаю сфабрикованим. Як і раніше, все вирішують гроші.., — обурився ветеран війни на Донбасі Олександр Антощук із Ланівців. — Наші хлопці воювали, а нині, виявляється, нікому не потрібні. Сашко повернувся з війни з ворогом, а «свої» негідники забрали життя… Його дитина ще не народилася, а вже сирота… А злочинцям дали умовні терміни. Хіба це справедливо? Вони мають бути покарані!

Олександр Микитів
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією