Набирає обертів питання щодо незаконного будівництва житлового будинку біля діючого ядерного реактора в Києві.
На прес-конференції 15 червня народні депутати та громадські активісти обговорювати наслідки можливої катастрофи від спорудження висотки. Ця ж тема піднімалась на ток-шоу «Київський Ринг» з Реною Назаровою 16 червня – і отримала бурхливе обговорення. На жаль активістам КНК, які були присутні на цьому ток-шоу не дали можливості висловити своє бачення цієї проблематики, але про це ми підготуємо окремий матеріал.
Реактор був побудований ще в 60-х роках минулого століття і знаходиться за адресою проспект Науки 47. Зараз навколо реактора в Інституті ядерних досліджень існує санітарна зона, що оберігає мешканців району від радіації. Та «розумний» забудовник, не довго думаючи, вирішив побудувати свою висотку прямо на маршруті інженерних мереж забезпечення ядерного реактора. Жахливо те, що навіть невеликий збій в роботі цих мереж може спричинити цілу ядерну катастрофу. Не піклується фірма-забудовник і про мешканців майбутньої будівлі, адже вони ризикують отримати тяжкі захворювання через безпосередню близькість до реактора.
Та подібні наслідки зовсім не лякають ні забудовника, а ні Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, яка, між іншим, легко видала дозвіл на це будівництво. Не бачить нічого поганого в такому «сусідстві» майбутнього житлового будинку з реактором і мер Києва Кличко, при якому й було видано подібний дозвіл (чого не було навіть при попередніх керівниках столиці).
Місцева територіальна громада, крім періодичних виступів та мітингів, подала вже шість позовів до суду. Та компанія забудовника спромоглась винайняти сильних адвокатів, які до останнього відстоюють інтереси незаконного будівництва. До слова кажучи, відстоюють непогано, адже за весь цей час активісти так і не домоглися заборони спорудження висотки. Комітет Народного Контролю готовий долучитись до підтримки територіальної громади своїми силами – у нас є спеціалісти найвищого класу, які можуть надати кваліфіковану юридичну підтримку.
До речі, київський народний депутат Борислав Береза пообіцяв взяти це питання під свій власний контроль та, якщо необхідно, докласти про цю справу на засіданні ПАСЄ. Це благородне рішення, але невже ми самі не можемо вирішити проблеми у власному домі – і своїми силами та розумом? Чому ми, якщо щось стається серйозне, відразу біжимо або до царя у Кремлі, чи звертаємось до варягів за допомогою?
Анастасія Посипкіна
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEВи мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.
01.12.2020 року відійшов у засвіти відомий педагог Тернопілля, учитель учителів, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (1985-2014) Юрій Васильович БУГАН.
Якщо карантин вихідного дня виявиться неефективним, то уряд України буде змушений ввести в країні повний локдаун.
Жити у ХХІ сторіччі означає жити онлайн. Хочемо ми цього чи ні, такі реалії нашого сьогодення. Подумайте, скільки людей із кола ваших знайомих не користується телефоном? А інтернетом?