Популярне

Цілюще джерело на Тернопільщині

Біля села Куропатники Бережанського району, посеред лісу, є цілюще джерело. Це одна з

Як розповідають місцеві мешканці, вода, яка пробивається крізь глибини, містить в собі срібло, що допомагає від багатьох недуг, а саме: найбільше помічна у лікуванні хвороб шкіри, кишково-шлункового тракту, опорно-рухової системи, навіть цукровому діабеті.

Монахи відлюдники, оселившись на пагорбі біля Куропатників, збудували невеликий монастир, де зцілювали людей водою з джерела. Від монастиря залишився лише кам’яний хрест, який у радянські часи наказали розбити та викинути у річку. Зі здобуттям Незалежності України, селяни відновили розбитий хрест і встановили його у новозбудованій каплиці.

З джерелом також пов’язана одна легенда. Селяни розповідають, що на пагорбі, з глибини якого б’є джерело, колись стояла церква, яка провалилася під землю. Сталося це начебто з вини вагітної жінки, яка, підіймаючись до храму освятити на Великдень паску, так захекалася, що спересердя промовила: «А най вона, та церква, западеться!» У ту ж мить споруда разом із людьми рухнула під землю… Нині дехто в селі стверджує: якщо у великодню ніч прихилити голову до землі, то можна почути калатання церковних дзвонів. Цю легенду досі розповідають дітям у місцевій школі.

Емма Кец
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією