Популярне

Пам’ятники СРСР можуть отримати друге життя

У зв’язку з масштабною декомунізацією в Україні, на території нашої держави було демонтовано сотні пам’ятників соціалістичної епохи. Та деякі залишки комунізму все-таки збереглись.

КНК Медіа нагадує, що біля київської станції метро "Либідська" ще здалеку видніється… пам’ятник офіцерам КДБ. Надпис на ньому звучить так: «Мужественным чекистам, бойцам революции, верным сынам Родины, павшим в боях за власть Советов, память и благодарность народная». Та половини літер вже давно немає, очевидно, кияни давно здали їх на металобрухт.
Не варто глибоко знати історію, аби розуміти, що чекісти вбивали та катували багатьох із наших предків. Але ж пам’ятник вбивцям і досі стоїть у столиці України?
Тож вихід один: пам’ятник слід демонтувати! Але як? На "громадських" засадах, як це часто буває? Але таке руйнування може бути дуже небезпечним для оточуючих, адже робиться воно не професійно. Інший варіант – звернутися з вимогою до державних органів прибрати цей "совок". Але як бути впевненими, що колишня груда граніту з чекістами не стане новою мощеною доріжкою на дачі якогось чиновника?
Якщо обидва варіанти є не ідеальними, то повинен бути ще третій. Таким рішенням може бути зібрання подібних пам’ятників комуністичного минулого в одному місці. Чому б не зробити певне село-згадку-музей про комунізм та СРСР? Так звана подорож в минуле. Зробити в цьому селі готелі, які б нагадували радянські квартири, кафе та паби такого ж антуражу. А навкруги наставити ті самі демонтовані пам’ятники — ідоли комунізму. Очевидно, що знайдеться певна аудиторія, яка не відмовиться від поїздки та дозвілля в такій соціалістичній "Мецці". Можливо це нереальна ідея, та це село могло б стати повноправним туристичним центром, яке б приносило гроші в державний бюджет.
Комітет Народного Контролю хоче поцікавитися в читачів: як ви ставитеся до подібного проекту? Чи є в нього майбутнє?
 

Анастасія Посипкіна
Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією