Популярне

Мілінська церква

Після заборони Никонівським церковним собором 1653р. будівлі шатрових церков прагнення зводити високі споруди, такі, щоб вони височіли над рядовими будівлями, виділяючись незвичністю, далекою від утилітарних практичних потреб, і залишалися як пам'ять свого часу, знайшло вираження в образі ярусних церков. Їх почали будувати у великій кількості з кінця XVII ст. і особливо чудові по красі пам'ятники цього роду, споруджені з цегли і каменю, збереглися в підмосковних селах. У побудованій через сто років після них Мілінської церкви можна бачити стійкість давніх традицій - в ці роки в столицях полнлстью панував класицизм. Храм в Міліні зрубаний з двох восьмериків на четвертині з двома невисокими прирубами - вівтарем і трапезною, що становлять єдиний об'єм.

Згодом, ближче до середини XIX століття, бажання надати більшу значущість скромній сільській церковці змусило змінити композицію споруди. Трапезна була розширена, з заходу з'явилася дзвіниця. Своєю великою масою і грубим силуетом вона візуально придавила саму церкву, яка стала виглядати придатком до високої чотириярусної вежі дзвіниці.

Мабуть, тоді ж відповідно до змінених смаків офіційних церковних властей будівлю було обшито дошками, прикрашено колонами, пілястрами і карнизами в класичному дусі, покрито залізом. Все це позбавило дерев'яну церкву притаманної їй спочатку теплоти і ліричності.

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією